Letecká informačná služba Slovenskej republiky
LIS Slovenskej republiky
EN
Home Predpisy VFRM eShop Kontaktujte nás

×
Nesprávne prihlasovacie meno alebo heslo!

Vitajte na stránkach leteckej informačnej služby

Letecká informačná služba Slovenskej republiky (AIS SR) je poskytovaná divíziou manažmentu leteckých informácií (DAIM), ktorá je organizačnou zložkou štátneho podniku Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky. Divízia AIM zabezpečuje tok informácií nevyhnutných pre bezpečnosť, pravidelnosť a efektívnosť medzinárodnej a vnútroštátnej leteckej prevádzky v rozsahu územia SR. Divíziu AIM tvoria odbor leteckých informácií a publikácií (AIP), odbor medzinárodnej kancelárie NOTAM (NOF), odbor systémov AIM (SYS) a referát metodiky AIM (RMA).

Posledné aktualizácie:
Vyžaduje sa prihlásenie
20 JUN 2019
Vyžaduje sa prihlásenie
23 MAY 2019

Aktuality:

Upozorňujeme všetkých používateľov vzdušného priestoru, že informácie publikované leteckým obežníkom A 5/17 o zmenách termínov prechodu z kanálového rastra 25 kHz na 8,33 kHz majú iba informatívny charakter. Zmyslom tohto obežníka bolo informovať leteckú verejnosť o pláne prechodu.

Od 08. 04. 2019 je možné objednať Leteckú mapu ICAO 1 : 500 000 s dátumom účinnosti 25 APR 2019 prostredníctvom e-shop AIM a v predajnom stánku MEDIAPRESS v odletovej hale letiska M. R. Štefánika Bratislava.

Letecká informačná služba Slovenskej republiky oznamuje, že od 28 FEB 2019 bude AIP SR v aktuálnom znení, vrátane zmien (AIP AMDT), doplnkov (AIP SUP) a leteckých obežníkov (AIC) k dispozícii len v elektronickej forme
(11 DEC 2018)
Letecká informačná služba SR oznamuje, že s účinnosťou od 28 FEB 2019 spúšťa do prevádzky webovú aplikáciu VFR manuál (VFRM). Zároveň ruší III. zväzok AIP SR, obsahujúci VFR letiská.
2006-2019 © LPS SR, š.p. All rights reserved,  ver. 2.0.5